Un tânăr din Botoșani a ajuns în pușcărie după ce a condus băut. Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Darabani au pus în aplicare, joi, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de către Judecătoria Darabani, pe numele unui tânăr, de 37 de ani, din localitatea Hudești.

Acesta a fost condamnat la 3 ani și 3 luni închisoare pentru comiterea infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice.

Acesta a fost identificat la adresa de domiciliu, fiind preluat și escortat la Penitenciarul Botoșani.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu