Un bărbat, de 41 de ani, din localitatea Prăjeni, a fost înregistrat cu aparatul radar, de către polițiștii rutieri care erau poziționați la o distanță de peste un kilometru de locul în care a fost surprins. Acesta rula cu 170 km/h pe DJ282B, în localitatea Flămânzi.

Polițiștii Serviciului Rutier l-au sancționat conform prevederilor OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, cu sancțiune contravențională în valoare de 4050 de lei și cu suspendarea dreptului de a conduce pentru o perioadă de 120 de zile.

Vă reamintim că viteza excesivă constituie, în permanență, una dintre principalele cauze generatoare de accidente rutiere și crește gravitatea consecințelor accidentelor produse pe fondul altor cauze”, spun polițiștii.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu