clasa fara elevi, scoala,, stiri, botosaniO școală din județul Botoșani va fi modernizată cu trei milioane de lei. Este vorba de Școala Gimnazială nr. 1 din Românești, care beneficiază de finanțare prin Programul Regional Nord-Est 2021-2027. Primăria din comuna Românești a lansat licitația pentru desemnarea constructorului.

Perioada de implementare a proiectului este 5 martie 2026 – 28 februarie 2029, iar termenul contractual de execuție a lucrărilor este de 22 luni.

Valoarea totala estimată a lucrărilor este de 3.011.230 lei.

 

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu