O femeie a sunat după ajutor, duminică dimineață, după ce în apartamentul ei era un puternic miros de gaz. Pompierii au fost solicitați să intervină la un bloc situat pe Dreptății din municipiul Botoșani, după ce o femeie a anunțat că simte miros de gaz în apartamentul ei, aflat la parter.

Au intervenit  salvatorii din cadrul Detașamentului Botoșani, cu o autospecială de stingere, precum și reprezentanții furnizorului de gaze naturale.

În urma verificărilor efectuate, s-a constatat că existau scăpări de gaze în apartament, ca urmare a unei defecțiuni apărute la aragaz. Alimentarea cu gaz a fost oprită, iar spațiul a fost aerisit.

Nu s-a impus evacuarea locatarilor din bloc.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu