Fotografie de la Nithin PA pe Pexels.com

Un oraș din județul Botoșani a fost lăsat fără apă după ce un muncitor a distrus un hidrant la rețeaua de apă. S-a întâmplat, marți, 24 martie, în timpul lucrărilor de realizare a "pistei de biciclete" din orașul Darabani.

Potrivit celor de la Nova Apaserv, constructorul a deteriorat un hidrant aflat pe coloana principala DN 315 MM.

Pentru remedierea defecțiunii suntem nevoiți să întrerupem apa in mare parte din oraș. Estimăm durata opririi la 3 ore. Ne cerem scuze pentru neplăcerile cauzate. Vă mulțumim pentru înțelegere”, precizează reprezentanții Nova Apaserv SA.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu