
O mămică din județul Botoșani este în stare gravă la un spital din Iași și are nevoie urgent de sânge. Mădălina Florentina Ababi este din localitatea Dorobanți, comuna Nișceni. Ea are nevoie de sânge grupa 0 negativ.
„Fiecare picătură de sânge înseamnă o șansă în plus… o respirație, o inimă care continuă să bată, o mamă care se poate întoarce acasă cu bine. Dacă aveți grupa 0 negativ, vă rugăm din suflet: mergeți la cel mai apropiat centru de transfuzie și donați pentru Mădălina Florentina Ababi – Maternitatea Cuza Vodă Iași. Nu este doar un gest… Este viață oferită din viața voastră. Astăzi, cineva are nevoie de tine, mâine, poate fi cineva drag ție”, este mesajul apropiaților.

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu