Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au organizat, duminică, o acțiune pentru combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere, precum și pentru menținerea unui climat de siguranță rutieră, în județul Botoșani.

În cadrul acțiunii desfășurate de către polițiști, au fost legitimate 50 de persoane și oprite pentru control, 50 de autoturisme iar în urma neregulilor constatate au fost aplicate 40 de sancțiuni contravenționale în valoare de peste 20.000 de lei. Dintre sancțiuni, 31 au fost aplicate pentru nerespectarea regimului legal de viteză.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu