Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi împreună cu cei din cadrul Secțiilor de Poliție Rurală nr. 4 Dorohoi, nr. 5 Mihăileni și nr. 6 Pomârla au organizat, pe 28 februarie,  o acțiune pentru prevenirea infracțiunilor stradale, precum și pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, în localitatea Dorohoi și a comunelor limitrofe.

În cadrul acțiunii desfășurate, polițiștii au legitimat aproximativ 100 de persoane și au verificat 90 de autoturisme, iar în urma neregulilor constatate, au fost aplicate 57 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 10.000 de lei.

În același context, polițiștii au reținut două permise de conducere și au retras trei certificate de înmatriculare.

Urmareste-ne pe Google News

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu