Un vitezoman  a fost lăsat fără permis după ce a fost prins gonind printr-o localitate din județul Botoșani. S-a întâmplat la data de 09 martie 2026, când polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 7 Darabani au depistat în trafic un bărbat, de 43 de ani, din județul Suceava, care conducea un autoturism pe DN29A, în localitatea Smârdan, cu viteza de 133 km/h.

Bărbatul a fost sancționat cu amendă contravențională în valoare de 4050 de lei pentru abaterea comisă la regimul rutier.

Ca  măsură complementară a fost dispusă suspendarea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice pentru o perioadă de 120 de zile.

Urmareste-ne pe Google News

VIDEO Ce era în coletul din unitatea bancară din Botoșani, care a pus pe jar autoritățile

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu