Frumoasă, și deșteaptă, o tânără din Botoșani a ales o carieră militară deloc ușoară. Andreea Constantiniu din Botoșani a studiat până în clasa a VIII-a la Scoala gimnaziala nr 17, apoi a plecat la Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” din Câmpulung Moldovenesx.
apoi Colegiu campulung
„Am ales să merg la Academia Forțelor Aeriene „Henri Coandă”
„Mereu m-am gândit că armata este un loc în care pot să mă modernizez, să mă maturizez cât mai mult, mai ales că am plecat de la 14 ani de acasă și am aflat cum este să nu fii alături de familie, dar acest lucru m-a învățat să fiu pe picioarele mele și cu capul pe umeri mereu și să am grijă de mine orice s-ar întâmpla”, ne-a mărturisit Andreea.

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu