Un tânăr de 33 de ani, din comuna Santa Mare, a fost surprins de polițiștii rutieri în timp ce efectua o depășire neregulamentară pe drumul național DN 29D, în localitatea Stăuceni, punând în pericol circulația celorlalți participanți la trafic.

În urma manevrei, acesta i-a forțat pe ceilalți conducători auto să frâneze pentru a evita producerea unui accident.

Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ. Tânărul a fost sancționat contravențional cu o amendă de peste 1.200 de lei, iar dreptul de a conduce i-a fost suspendat pentru o perioadă de 60 de zile.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu