O profesoară din județul Botoșani a fost premiată în cadrul Galei Merito, ediția a XI-a. Este vorba de Monica Ifrim, profesor la Colegiul Național „Grigore Ghica” Dorohoi, care a primit distincția Profesor MERITO 2026.

Această recunoaștere evidențiază profesionalismul, dăruirea și impactul semnificativ pe care activitatea didactică îl are asupra elevilor și asupra comunității educaționale. Prin exemplul său, doamna profesor confirmă valorile autentice ale educației și contribuie la consolidarea prestigiului școlii botoșănene”, a transmis șeful învățământului botoșănean, Bogdan Suruciuc.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu