Odată cu venirea sezonului cald, tot mai mulți participanți la trafic aleg deplasarea pe două roți. În acest context, siguranța trebuie să rămână o prioritate. Polițiștii Serviciului Rutier Botoșani s-au întâlnit cu reprezentanții Comunității Moto în cadrul unei activități preventive, pentru a discuta despre riscurile din trafic și despre conduita responsabilă pe două roți.
Recomandările polițiștilor pentru motocicliști:

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu