O petrecere ad-hoc a fost stricată de polițiștii locali, miercuri, în Parcul Tineretului din municipiul Botoșani.
Potrivit polițiștilor locali, în zona terenului de fotbal, un grup de tineri consumau băuturi alcoolice pe domeniul public.
„Polițiștii locali cu atribuții în domeniul ordinii și liniștii publice ajunși la locul faptei, i-au legitimat, sancționat și îndepărtat din zonă”, precizează Poliția Locală.

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu