Un accident rutier a avut loc, în noaptea de joi spre vineri, între localitățile Pomârla și Hilișeu-Horia. În eveniment a fost implicat un singur autoturism.

La fața locului au ajuns pompierii din cadrul Detașamentului Dorohoi, cu o autospecială de stingere și modul de descarcerare și o ambulanță SMURD, dar și două ambulanțe SAJ. Aceștia au constatat că nu erau persoane încarcerate.

Patru persoane au ajuns la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate. Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire a incendiilor.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu