Un tânăr de 23 de ani, din județul Botoșani, a ajuns să fie anchetat de polițiști după o plimbare în trafic deși nu avea permis de conducere.
Duminică, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Flămânzi au oprit pentru control, în localitatea Coșula, un autoturism, condus de către un tânăr, de 23 de ani, din aceeași localitate.
În urma verificărilor efectuate de către polițiști, s-a constatat faptul că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule iar autoturismul în cauză nu este înmatriculat.
„În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunilor de punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat și conducerea unui autovehicul fără permis de conducere”, arată polițiștii.

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu