Caz șocant înregistrat luni seară în județul Botoșani. Un tânăr cu cagulă pe față a intrat într-o casă și a amenințat cu cuțitul proprietarii, cerându-le banii. S-a întâmplat în localitatea Brăteni- Dobârceni, iar la caz au intervenit polițiștii din orașul Ștefănești.
Potrivit polițiștilor, un tânăr de 23 de ani ar fi pătruns, fără drept, în locuința a două persoane de 54 si 77 de ani și le-ar fi amenințat cu un cuțit, cerându-le să îi dea bani. Oamenii i-au dat ce au avut la îndemână, iar apoi individul a plecat.
Botoșăneanul a fost identificat de polițiști într-o lizieră din apropiere, iar acum este în custodia oamenilor legii.
„Se continua cercetările pentru infracțiunea de tâlhărie calificată”, au precizat oficialii Poliției.

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu