
Un botoșănean de aproape 70 de ani a fost prins la volan cu permisul anulat de 16 ani. Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Dorohoi au oprit pentru control, pe drumul public, din comuna Broscăuți, sâmbătă, un autoturism condus de un bărbat, de 69 de ani, din municipiul Dorohoi.
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta avea dreptul de a conduce anulat, din anul 2010.
Cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere fără permis.

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu