Oare ce simte un copil, care pleacă dimineața la școală, crezând că mama -bolnavă - doarme, când de fapt ea murise?

Și când tatăl îi îmbracă în mare liniște, le pune ghiozdănelele în spate și îi duce la microbuzul școlar, gândindu-se cum le va da această cumplită veste, atunci când se vor întoarce de la școală?
Și durerea lor va fi și mai mare, atunci când vor realiza că ei niciodată nu vor mai avea cui spune,,MAMA”!
Nu e poveste tristă, scrisă pe internet, este crunta realitate din comunitatea noastră!

Cadrele didactice, elevii si tot personalul Școlii Paltinis sunt alături de familia Antonesei Costel, în aceste zile, când se despart de mama și soția Mădălina !
Să le fim alături, să alinam durerea copiilor, să-i ajutăm cum putem, să treacă peste această suferință, care oricum le schimbă destinul pentru tot restul vieții!
Și să ne rugăm lui Dumnezeu să nu simțim niciodată o durere așa de cumplită, ca cea pe care o simt acești copii acum!
Dumnezeu să o ierte!


paltinis