O mămică și copilașul ei de trei anișori din județul Botoșani au ajuns la spital, sâmbătă seară, în urma unui accident rutier care a avut loc pe DN 17. Camelia, de 29 de ani, din comuna Trușești, circula cu mașina pe DN 17, în localitatea suceaveană Păltinoasa.

Într-o curbă la dreapta nu a adaptat viteza la condițiile de drum, carosabilul fiind umed, a pierdut controlul asupra direcției de mers, pătrunzând pe contrasens, părăsind partea carosabilă prin partea stângă, intrând în coliziune cu gardul unei gospodării.

După impact, femeia și băiețelul ei de trei ani au fost răniți și transportați la spital. Ea a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii fac cercetări pentru vătămare corporală din culpă.

 

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu