Opt metri cubi de material lemnos și o autoutilitară au fost confiscate de polițiștii din Flămânzi. Lemnul era transportat fără documente de către un tânăr din județul Suceava.

Acesta a fost depistat pe drumul public, din comuna Copălău, în timp ce se deplasa cu o autoutilitară în care avea materialul lemnos, însă fără a fi insotit de documente legale de proveniență sau transport.

Polițiștii au întocmit dosar penal pentru infracțiunea de transportul materialului lemnos neînsoțit de aviz de însoțire sau fără proveniență legală.

Totodată, autoutilitara cu care transporta lemnele a fost indisponibilizată.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu