foto RomaniaTV

Un șofer pericol în trafic a fost tras pe dreapta de polițiștii din județul Botoșani. S-a întâmplat duminică, 19 aprilie 2026, când polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control, în localitatea Flămânzi, un autoturism condus de către un bărbat, de 71 de ani, din județul Suceava.

În urma verificărilor efectuate de către polițiști, s-a constatat faptul că acesta figurează cu permisul de conducere suspendat.

Suceveanul s-a ales cu dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

 

 

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu