Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi împreună cu cei din cadrul Secțiilor de Poliție Rurale nr. 4 Dorohoi, nr. 5 Mihăileni și nr. 6 Pomârla au organizat, pe 2 aprilie, o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale, menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, în localitatea Dorohoi.

În urma activităților desfășurate de polițiști, au fost legitimate 50 de persoane și verificate 40 de autoturisme, iar în urma neregulilor constatate au fost aplicate 30 de sancțiuni contravenționale în valoare de peste 7.000 de lei.

Cele mai multe dintre sancțiuni au fost aplicate pentru abaterile comise la regimul rutier. În același context, au fost reținute 4 permise de conducere și retrase 4 certificate de înmatriculare. 

La acțiune au acționat și jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu