A crezut că trece neobservat, dar s-a înșelat! Un botoșănean a ieșit cu mașina în trafic și a dat de necaz când l-au tras pe dreapta polițiștii.
Miercuri, 01 aprilie 2026, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Flămânzi au oprit pentru control, în localitatea Flămânzi, un autoturism, condus de către un tânăr, de 33 de ani, din comuna Frumușica.
În urma verificărilor efectuate de către polițiști, s-a constatat faptul că acesta are dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice suspendat.
Botoșăneanul s-a ales cu dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui autovehicul fără permis de conducere.

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu