O femeie în stare gravă a fost găsită de jandarmi pe un trotuar, în municipiul Botoșani. Luni, 30 martie, în jurul orei 17.00, un echipaj de jandarmerie a observat o femeie întinsă pe trotuar, la intersecția Bulevardului George Enescu cu strada Primăverii din municipiul Botoșani.
Jandarmii au așezat imediat femeia într-o poziție de siguranță și au solicitat sprijin medical prin apel la numărul unic de urgență 112.
Până la sosirea ambulanței, jandarmii au relaționat continuu cu femeia, pentru a o liniști. Aceasta a fost preluată și transportată la Unitatea de Primire a Urgențelor din cadrul Spitalului Mavromati, în vederea efectuării investigațiilor medicale necesare.

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu