Un botoșănean a fost ridicat de polițiști de lângă casă și a fost dus în pușcărie, marți, 17 martie. Polițiștii din cadrul Serviciul de Investigații Criminale au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de către Judecătoria Suceava, pe numele unui bărbat, de 45 de ani, din municipiul Botoșani.

Acesta a fost condamnat la un an și 4 luni închisoare pentru comiterea comiterea infracțiunii de „conducerea unui vehicul fără permis de conducere”, precizează reprezentanții Inspectoratului Județean de Poliție Botoșani.

Botoșăneanul a fost identificat în proximitatea locuinței de domiciliu, fiind preluat și escortat la Penitenciarul Botoșani.

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu