După accidentul de la Roșiori, încă un accident a avut loc joi în județul Botoșani. Este vorba despre un accident produs la Roma, în urma căruia o femeie a fost rănită. Aceasta, în vârstă de 48 de ani, a rămas încarcerată, fiind extrasă de cadrele medicale.
„Este conștientă, are o plagă la antebrațul drept și plagă la genunchiul drept și gamba dreaptă, stabilă”, au precizat cadrele medicale.
Femeia se afla singură în autoturism, iar din cauze necunoscute a pierdut controlul volanului, iar mașina a ieșit de pe carosabil, lovind un copac de pe marginea drumului.

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu