O autoutilitară care se deplasa, miercuri după-amiază, pe drumul dintre Dumeni și Cordăreni a luat foc din mers. Proprietarul mașinii a observat că iese fum de sub capotă, a oprit imediat și a sunat la 112.

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Dorohoi, cu o autospecială de stingere. Aceștia au constatat că ardeau autovehiculul, precum și vegetația uscată de pe marginea drumului, pe o suprafață de aproximativ 30 de metri pătrați. Din fericire, nu au fost persoane rănite.

Cel mai probabil, evenimentul s-a produs din cauza unui scurtcircuit.

Urmareste-ne pe Google News

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu