Caz șocant înregistrat luni seară în județul Botoșani. Un tânăr cu cagulă pe față a intrat într-o casă și a amenințat cu cuțitul proprietarii, cerându-le banii. S-a întâmplat în localitatea Brăteni- Dobârceni, iar la caz au intervenit polițiștii din orașul Ștefănești.

Potrivit polițiștilor, un tânăr de 23 de ani ar fi pătruns, fără drept, în locuința a două persoane de 54 si 77 de ani și le-ar fi amenințat cu un cuțit, cerându-le să îi dea bani. Oamenii i-au dat ce au avut la îndemână, iar apoi individul a plecat.

Botoșăneanul a fost identificat de polițiști într-o lizieră din apropiere, iar acum este în custodia oamenilor legii.

„Se continua cercetările pentru infracțiunea de tâlhărie calificată”, au precizat oficialii Poliției.

Urmareste-ne pe Google News

Toate drepturile rezervate - AGENTIA DE STIRI BOTOSANI SRL

Proiect finanţat de Uniunea Europeană şi Guvernul României, în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014 - 2020, Măsura 19 – LEADER, in cadrul Asociatiei GAL Codrii de Arama - www.codriidearama.eu

https://agriculture.ec.europa.eu